Individuální cvičení jógy

Individuání cvičení jógyjóga v práciSenior_1_-_Baner125x125

Omládněte s jógou

Mantra

K této mantře se váže krásný příběh. Jistý světec prozradil tuto mantru svému žákovi s tím, že tato mocná mantra může osvobodit i špatné lidi, a proto by se měla držet v tajnosti. Žák poté vylezl na střechu chrámu a začal mantru hlasitě vykřikovat. Své chování vysvětil tím, že on sice přijde za neposlušnost do pekla, ale mnoho jiných bude vykoupeno. Učitel žákovi odpustil a požehnal.

Číst dále

 

Zdrojem problémů jsme my sami

Joga-011... a sami si také můžeme pomoci

Všeobecná doporučení při únavě a stresu jsou : odpočiňte si, uvolněte se, relaxujte. Ale jak na to? Chodíme do lázní, na masáže, bereme léky....jako by nás měl uvolnit někdo jiný nebo něco jiného, jen ne my sami. Jógová relaxace, to je vědomý stav uvolnění těla a mysli. Většina z nás si hlubokou relaxaci zaměňuje se spánkem.

3347

Číst dále

 

Relaxace, ovládnutí těla i mysli

Joga 078... uvolnění svalů v obličeji vyhlazuje vrásky a rozjasňuje pohled.

Jedna moje klientka, velmi vytížená manažerka, si dlouhodobě stěžovala na poruchy spánku. Večer se jí promítal v hlavě celý pracovní den, řešila možné i nemožné problémy, usínala těžce a spala přerývaně. Většinu z nás pronásleduje stres a spěch na každém kroku. A jak relaxujeme? Většinou zase dovolenou ve snaze stihnout a vidět co nejvíc a pak se vracíme do práce unavení a vyčerpaní. Ve snaze uvolnit se, saháme po cigaretě, alkoholu, lécích.

 

Číst dále

 

Stoj na hlavě – rizika i blahodárné účinky

... a plastika obličeje se odkládá.

Je to královská poloha jógy, kterou mnozí považují za polohu univerzální. Ač je to jedna z nejméně nebezpečných poloh, ne každému je dáno, aby ji prováděl a existují i zdravotní omezení pro ty, kteří trpí hypertenzí, arteriosklerózou nebo jinými srdečními chorobami, ale také onemocněním ledvin, jater nebo očí.

 

Číst dále

 

Stimulace žláz s vnitřní sekrecí regeneruje organismus

... .a rozjasňuje zrak, bystří smysly a zlepšuje pleť.

Každý aspekt lidského těla je ovlivňován hormony, které produkují žlázy s vnitřní sekrecí. Napětí pokožky, stavba vlasů, lesk v očích, kouzlo osobnosti, to vše je regulováno hormony. Generační a regenerační procesy v našem těle jsou také ovlivněny činností žláz s vnitřní sekrecí.

 

Číst dále

 

Střídavý dech omlazuje nejen tělo, ale i mysl

.... a zlepšuje pozornost a koncentraci.

Dech má podle jógy čtyři funkce : nádech- púraka, zadržení dech po nádechu – kumbhaka, výdech – réčaka a zastavení dechu po výdech – šúnjaka. Už jenom nácvik plného jógového dech dá mnohým objevit, že mají orgán, který se jmenuje plíce a že se dají používat velmi kreativně. A to ještě nejsme u rytmického dechu, kdy se střídají zádrže s nádechy a výdechy v pravidelném rytmu. Lze získat kontrolu nad emocemi, energii, zdraví, lepší paměť a také, při určité frekvenci střídání nádechů, zádrží a výdechů – omládnout!

 

S návratem do dětství omládnete

.... a můžete i zhubnout

Toto cvičení existuje i v jiných variantách, ale všechny mají stejně blahodárné účinky. Pomáhají zpevňovat svaly a kosti a regenerují je. Jedna moje klientka trpěla velkou nadváhou a bylo někdy obtížné najít cvičení, které by jí její tělo umožnilo dělat. V polohách na všech čtyřech se postupně stávala pohyblivější a veselé lezení jí pomohlo ke zvýšení pohyblivosti a získání celkové obratnosti. Tak, jak si postupně začínala věřit, tak šla i kila dolů.

 

Vjágra pranájáma omlazuje svaly a kosti

.... a harmonizuje celé tělo.

Lezení po čtyřech! Jednoduché, ale účinné cvičení. Všechny čatus páda, neboli polohy na čtyřech se doporučují pro cvičení dětí i dospělých obou pohlaví. Když jsme byli malí, tak jsme nelezli po čtyřech proto, že jsme neuměli chodit, ale lezli jsme po čtyřech, abychom mohli chodit.

 

Číst dále

 

Novinky

Nový web

Byl spuštěn nový web. Doufám, že se vám bude líbit.

Nezávazně objednat cvičení
Jméno *
E-mail *
Tel. *
Lokalita *
Místo *
Poznámka
Anti spam
Jsem člověk *

Senior_1_-_baner234x60

 

prosperita